Monday, 8 September 2014

Suvine lugemine.

Suvi on möödas ning sellepärast on aeg teha sissekanne loetud raamatutest. Õnnestus lugeda päris mitu raamatut. Parimad neist olid „Ime“ ja „Ootamatu võimalus“. Siin minu kokkuvõte.

„Kõik on mõeldav“ on Stephen Kingi esimene lühilugude kogumik aastast 1993. See koosneb 14 süngest, ihukarvu tõstvast õudusloost. Lood on kõik väga erinevad, kuid samas ka nii sarnased oma õuduse, ulme ja müsteeria poolest. Samuti leidus iga loo alguses või lõpus pisike jutuke loo valmimise kohta. Osad lood olid minu jaoks pisut igavad ja venivad. Sellepärast lugesin raamatut ka üsna pikalt. Üldmuljes meeldis mulle raamatu vapustamapanev žanr väga.












„Ime“  R. J. Palacio
August sündis moondunud näoga ja sellepärast pole ta veel koolis käinud. Raamatus astub ta Beecheri erakooli viiendasse klassi. Terve raamat oli algusest lõpuni väga südamlik, natuke lapsik, kohutavalt naljakas, kuid samas ka kurb. Üldiselt ei meeldi mulle väga heade lõppudega raamatud, kus hea võidab kurja jne. On väga väheseid raamatuid, kus ma loodan, et raamat lõppeks õnnelikult.
„Ime“ oli just selline raamat, mille lõpp pani rahulolevalt ohkama. Mulle väga meeldis ka see, et autor ei pannud raamatusse ühtegi pilti, mis näitaks millise näoga August tegelikult oli. Nii sain palju oma kujutlusvõimet kasutada. „Ime“ oli minu üks suvine lemmik, millest mõtlesin veel kaua. Ta mõjus mulle kuidagi helgelt. Lugu iseenesest oli lihtsameelne, kuid mis selle eriliseks muutis, oli just selle sisu ja moraal.




„Ootamatu võimalus“ J. K. Rowling
Väike Pagfordi alev on vapustatud, kui neljakümneaastane Barry ootamatult sureb. Barryst jääb maha koht vallavolikogus. Sellele kohale korraldati valimised, mis andis suure tõuke seni suurimale sõjale vallas. Ma valisin selle raamatu üsna kohe pärast Harry Potteri viienda osa lugemist, sest ka selle autor on Rowling. See on tema esimene raamat, mis on mõeldud täiskasvanutele. Mis mind üllatas oli see, kui erinevad need kaks raamatut tegelikult olid. „Harry Potter“ on täis fantaasiat ja palju ulmet. „Ootamatu võimalus“ oli see-eest täiesti reaalsest maailmast. Raamatus kirjeldati erinevate inimeste igapäeva elu. Iga peatükk oli erineva inimese silme läbi, mis tegi lugemise omamoodi keerulisemaks. Pidi täpselt meelde jätma, kes oli kelle isa, kes kelle vend jne. Esimest korda raamatut lugedes keskendusin ning väga mõtlesin asju just sellepärast ka läbi. Kõik pered olid väga erinevad ja ükski neist polnud perfektne. Ja nagu elus ikka, olid põhikannatajad lapsed. Kohati oli see masendav. Lõpp oli väga ootamatu ja jättis mu tummaks mitmeks päevaks. Olin löödud, õnnetu ja vihane. Samas soovitan seda raamatut soojalt, sest see oli väga eluline ja päris keeruline lugeda.



Veel lugesin:
“Harry Potter ja Fööniksi ordu” J. K. Rowling  
„Müürililleks olemise iseärasused“ Stephen Chobsky
„Punane nagu veri“ Salla Simukka
„Lahkulööja“ Veronica Roth