Friday 17 January 2014

Kolmas kirjandusklubi

Koht ja aeg: 17. jaanuar 2014 kell 12.35 kuni 13.35, Rocca al Mare kooli puhvet.
Kirjandusklubis osalejad: Nora, Margaret ja Katariina.
Raamatu autor ja pealkiri: Kate Thompson „Ööloom“
Võtmeteemad: üheks suureks võtmeteemaks oli laste ja vanemate vahelised suhted, eriti nende olulisus. Meie vanemad mängivad meie eludes suurt rolli. Kuigi vahel on nende mõistmine raske ja vastupidi. Me peame endale aeg-ajalt meelde tuletama, et vanemad tahavad meile üldjuhul alati kõike head, kuigi me ei taha endale seda tunnistada. Me usume, et kui noored ei saa oma vanematega läbi võib see suuresti mõjutada nende elu ja otsusi. Samuti võivad vanemad mõjutada last negatiivselt ning kaudselt panema neid halbu asju tegema. Nii nagu ka kõnealuses raamatus.
Teiseks oluliseks teemaks pidasime inimeste tahtejõudu ja soovi mitte raskustele allaandmist.
Selle mõttega meenus meile kohe üks pilt. 

Raamatus pidi Bobby tegema põllutööd, mis talle ei meeldinud ning mitu korda oli tal soov alla anda ja töö tegemata jätta, kuid miski hoidis teda ikka põllul. Olid need siis maitsvad road, mida Margaret talle valmistas või mingi hägune teadmine, et siis muutub kõik veel halvemaks, kui ta nüüd pooleli jätab. Sellest mõtlemine viis ta kokku tema unistuste tööga, millest ta ei teadnud üsna lõpuni midagi ning sedagi kui oluline see tegelikult talle on. Kui sa millestki unistad, siis ära lihtsalt istu ja unista, vaid proovi kõike ja anna endast kõik, et see täide läheks.
Võtmestseenid: meie jaoks olid olulised stseenid tolle päeviku leidmine ning auto varastamine ja põgenemine. Päevikus oli kirjas kogu tõde, mis muutis kõik uskumatud lood Bobbyle natuke arusaadavamaks ja huvitavamaks. Samuti oli oluline osa Bobby huvil autode vastu, mis autode vargusest pöördus lõpuks autode parandamiseks.
Võtmekarakterid: olulisi karaktereid oli palju. Loomulikult Bobby ja tema pere, kuid ka Bobby sõbrad ja Dooleyde perekond. Meie arvates oli oluline ka pisike koer, kes oli küll tagaplaanil, aga sama koguaeg olemas. Lisaks koerale oli tähtis osa ka „tädil“ ehk haldjal.
Võtmesümbolid: meie jaoks oli üks väga oluline sümbol raamatu pealkiri „Ööloom“, mis ei paistnud olevat kooskõlas raamatu teemaga, kuid siiski väga tähtis. Pealkirjast võis väga erinevalt aru saada. Meie arvates kutsuti niimoodi seda „tädi“. Ta tegustes vaid öösiti ning ilmus inimeste ette loomana. Lisaks arvame, et haldjas ise oli ka üks oluline sümbol, sest teda nägid vaid inimesed, kes temasse uskusid.
Üheks kõige olulisemaks sümboliks pidasime mutrivõtit, mida Bobby Dooleyde juures nägi ja ka endale ostis. See oli talle väga oluline. seda näitab kas või see, et tavaliselt kui Bobbyl oli raha, siis ostis ta selle eest hoopis paki suitsu.
Küsimused:
Miks otsustas kirjanik raamatu lõpetada nii ootamatult ja on kogu lõpuosa liiga kokku pressinud?
Mis juhtus pisikese haldjaga?
Kas Bobby ja tema ema suhted laabusid?
Kokkuvõte: raamatul oli palju teemasid, mille üle oli hea arutleda. Meil tekkis üsna palju vaidlusi, aga samas rikastas see meie jutuajamist. Mõtlesime ka sellele, et äkki on võõraste inimestega isegi parem raamatu sisu üle arutleda – jäavad mõned vaidlused pidamata J.



No comments:

Post a Comment